s041.jpg
s085.jpg
s078.jpg
s061.jpg
s042.jpg
s036.jpg
s037.jpg
s094.jpg

פסל לבית

 

פיסול ועיצוב הבית

לאורך שנים רבות נושא עיצוב הבית הנו תחום משמעותי הנוגע לכולם גברים ונשים כאחד. יש אנשים  הנעזרים באדריכלים ומעצבים ויש הרוכשים בעצמם את הפסלים שיעצבו את ביתם. לכל בית וחלל יש את הסגנון שלו המאפיין את אנשי הבית לרבות בחירת החפצים התמונות והפסלים שיקשטו אותו.  רבים משקיעים בביתם ומעצבים אותו  כדי שיהיה להם  בית שנעים להם לשהות בו, בית זה כולל בדרך כלל חפצי אומנות, ציורים ופסלים.

מה הם הסגנונות מהם עשויים הפסלים המיועדים לבית?

פסל הוא פריט אומנתי מרשים, תמיד תוכלו לשלב פסלים לפי טעמכם, לפי נושאים האהובים עליכם. קיים מגוון גדול של פסלים, מסוגננים, פסלים בסגנון אבסטרקטי, פסלים דקורטיביים, פסלים הזורמים עם החלל והפינה שבו הם ניצבים, פסלי אנשים, זוגות, נשים, פסלי חיות, קיימים פסלים גדולים ופסלים קטנים. יש לשים לב לגודל הפסל ולמיקומו, כיום אופנתיים דווקא הפסלים הקטנים יותר המהווים קישוט אומנותי בספריות המעוצבות בבית.   

מה הם החומרים מהם עשויים הפסלים לבית?

כאשר אנו בוחרים פסל יש חשיבות יתרה לחומרים שמהם הפסלים מיוצרים. לכל פסל החומר המתאים והמייחד אותו. אם זו ברונזה, פוליאסטר, קרמיקה או גבס.

 

כיצד ניתן לשלב פסלים אסתטיקה ואומנות בבית?

בהחלט אחד מפריטי הדקורציה הנפלאים שכדאי לשלב בעיצוב הבית הם פסלים, כאשר תציבו אותם בבית או בגינה תרגישו שהאסתטיקה ובעיקר האומנות תביט אליכם שוב ושוב. סביבה שבה אומנות נפגשת עם העיצוב הכללי של הבית תורמת שדרוג עצום ,עניין וסקרנות. הפסל  תמיד יהווה גורם משיכה בעל משמעות המשפיע על המתבונן בו.

 

כיצד פסלים מסייעים לעיצוב הבית והגינה?

פסלים כפריט  עיצובי מתאים לבתים עם פתחים גדולים. לאנשים הגרים  בדירה או בית עם  פתחים מרובים, האפשרות לתלות ציורים מצומצמת עקב הפתחים ,על כן פסלים הם פתרון עיצובי נדרש   בגינה הפרטית ,שילוב של פסלים גדולים מייחדים בכל פינה והופכים את החצר לפינה אומנותית מרהיבה.

מהו סגנון הפיסול של האומנית והפסלת?

הפיסול של שרה קנול מסוגנן, כולל מוטיבים פיגורטיביים, הפסלים לעיתים מביעים קלילות והומור, אחרים רציניים עם סיפור חיים, פסלים רבים לאחרונה מפוסלים כבובות צבעוניות שלכל אחת אמירה אחרת,

מהו תהליך היצירה של הפסלת שרה קנול?

כאומנית שרה קנול אוהבת בעבודת הפיסול להתנסות בחומרים שונים, אבל מתחברת במיוחד לחומר. בהגיעה אל הסטודיו, בדרך כלל היא לא מתכננת מראש מה לפסל. לוקחת את החומר איתו היא עובדת  וצורות מתחילות להיווצר. יש משהו בחומר שמאפשר לעשות בו מה שרוצים. מרתק את שרה קנול כאומנית. תהליך  הניסוי הבנייה, הפירוק, הריסה של החומר שלפתע מתעוררת לה יצירה יש מהאין. יש פעמים שדמויות קורמות אצלה עור וגידים אם זה בחלום, או בטיול בוקר, לעיתים בשחייה בים פתאום היא מדמיינת דימויים שונים ומשונים עולים בדמיוני. הרבה מהם הופכים ברבות הימים לפסלים.

 

מה הם חומרי הפיסול בהם הפסלת  שרה קנול משתמשת?

במשך השנים כציירת וכפסלת מתנסה בחומרים שונים. מרתקים אותה תמיד חומרים חדשים. מחפשת כל הזמן להתחדש. הרבה פעמים הפסלת שרה קנול מתחילה פסל וזה הופך לנושא מתמשך המשנה פנים ומקבל מוטיבים שונים ואחרים. מגוון החומרים בפיסול מגוונים: חומר, קרמיקה, ברונזה, אבן, רשת, תחבושות, פוליאסטר, ופיסול בחיתוכי לייזר בברזל.

 

מאין ההשראה לעבודת הפיסול של  הפסלת שרה קנול?

ההשראה לעבודותיה של הפסלת שרה קנול באה מבפנים. החוויות היומיומיות שלה באות לידי ביטוי בבחירת נושאי הפסלים. כשהתחילה לפסל הייתה אימא צעירה, בחרה בנושא האימהות והנשיות ופיסלה דמויות נשים הנושאות תינוקות. כשהייתה עסוקה בשיפוץ הבית והייתה זקוקה להרבה כוח, התחילה לפסל שוורים. במשך שנה פיסלה שוורים שהמראה שלהם נשים, הם בעלי אגן רחב ומביעים מחוות נשיות. בגמר השיפוץ הבינה שהיא חוזרת לנשיות ולרוך, ושנה שלמה פיסלה שמלות עשירות בעלות קפלים, שמלת חופה, וכו'. השילוב בין חוסנם של השוורים לרכותן של השמלות הובילה אותה לפסל פסלים של דמויות שפגשה במהלך חייו גרוטסקיות, משעשעות, עצובות ועוד.

 

כיצד השפיעה פציעתו של בן זוגה של שרה קנול  על יצירות הפיסול  שלה?

בעבודות הפיסול, הפסלך שרה קנול מבקשת לבטא  ולספק לא רק חומר למחשבה, אלא גם הרבה אופטימיות ותקווה. אחרי שיורם בן זוגה נפגע, יצרה פסל ללא רגל. קראתי לו 'אגדת הלוחם'. הפסל הזה מסמל בעיניי, את הכוח להמשיך הלאה בחיים. לאחר פציעתו של יורם, היו לה רגשי נקמה ומחשבות כמו 'למה זה מגיע לאדם כל כך טוב', אבל הרצון שלה לחיות בשלום ולבחור בחיים, גבר על הכול. אם יש משהו שהיא רוצה שאנשים ייקחו מהפיסול שלה, והשאיפה לעשות שלום עם עצמנו, חברנו, המשפחה ושלום בין העמים, כן, גם עם הגרועים באויבינו. כי השלום הכי קר עדיף על פני מלחמה שבה נהרגים אנשים צעירים בדמי ימיהם.

 

הצגת פסלים של  הפסלת שרה קנול בתערוכות פיסול

מציגה בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות. לפני מספר שנים הציגה בתערוכות פסלים בירושלים בשדרות ממילא נושא של אחת התערוכות היה "סיפורי אגדות", אחד המתחמים בתערוכה הוקדש ליצירות הפסלים הקשורים לאגדות ילדים. הפסל המרכזי הוא פסל שיש לו משמעות מיוחדת עבורה מדובר בפסל שרצתה לפסל שנים ולא העזה. לקחה את אגדת כיפה אדומה והפכה אותה למודרנית; הורידה לה את הגלימה שמכסה את הידיים, וכעת היא צועדת בגאווה ומחזיקה בשרשרת את הזאב שהפנים שלו פני גבר, הפסל והמהפך באגדה אינם מקריים. במשך 15 שנה התנדבה במרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית ונושא הפגיעה בנשים ואלימות המופנית כלפיהן הביאו אותה לעיסוק בתכנים אלו. פסל נוסף שהוצג בתערוכה בירושלים זכה אף הוא לעיבוד מחודש. לקחה פסל קיים שלה בדמות אישה שנושאת כפיים מעלה, והפכה אותו לפסל בגובה שני מטרים. התפילה והתחינה של רחל אמנו 'ושבו בנים לגבולם', המופיעה על הפסל, מדברת אליה מאוד הדרמטיות של הפסל מעבירה היטב את המסר הזה.

תערוכת פיסול  "כי האדם עץ השדה"

מדוע בחרה  דווקא בנושא זה? " הפסלת והאומנית מחוברת לטבע ולנופים. סביבת מגוריה מוקפת פרדסים, צמחייה ענפה עצים ושדות. העץ בשבילה הוא סמל או דימוי  שמאפשר לה לראות אנשים באמצעותו. עץ שמח ענפיו מתרוממים כלפי מעלה, עץ עצוב ענפיו כפופים. היא רואה דמיון וקשר חזק ועוצמתי בין העץ לאדם. הפסלים שפיסלה במיוחד לתערוכה זו  הן דמויות מוארכות, דקות גו, בעלות בטן וחזה הנראים כמכילים ופוריים מאד, הדמויות בהחלט נעות בין המופשט לפיגורטיבי.

 הצורך שלה  כאשה ואומנית להיות מחוברת לכאן ועכשיו, למציאות, לאדמה ויחד עם זאת לרחף, לברוח, להיות בין שמיים לארץ. בפסלים אלו היא משאירה בכוונה את עקבות אצבעותיה , לא מחליקה ולא מייפייפת. צבעי הפסלים משמעותיים מאד לגביה. בצבעוניות הפסלים משתדלת תמיד לצבוע בפטינה (צבעה של הברונזה) שאינה בצבע ברונזה מקובל,(חום, ירוק וכו') אלא בגוונים שונים, כמו צבעי חלודה או אפורים לגווניהם.

 

על שרה קנול אמנית ופסלת

הפיסול  של האמנית שרה קנול, כולל מרכיבים פיגורטיביים, עוצמתיים חווייתיים וחושיים ובעלי אמירה עבור כל המתבונן בהם. הפסלים מביעים יופי ואסתטיקה ומתאימים לעיצוב הבית והסלון. הפסלים מביעים קלילות והומור מחד תוך התבוננות מעמיקה לאופי האנושי. הציירת והאומנית שרה קנול עובדת ומפסלת במגוון חומרים הכוללים: ברונזה, אבן, גבס, ופוליאסטר. האמנית והציירת מציגה בתערוכות יחיד ומשתתפת קבועה בתערוכות קבוצתיות, עבודותיה נמכרות לאוספים פרטיים בארץ וברחבי העולם.